GDPR Compliance Pro

Modul PrestaShop GDPR

Singurul modul care corespunde cu toate cerintele tehnice GDPR

Asteptarea a luat sfarsit!

Echipa noastra a creat modulul care va indeplini cerintele tehnice pe care le aduce noua lege.

Alege optiune

Pret: 49,99 €(fara TVA)

Singurul modul care corespunde cu cerintele tehnice GDPR

Asteptarea a luat sfarsit!
Echipa noastra a creat modulul care va indeplini cerintele tehnice pe care le aduce noua lege.

Dupa cum stiti GDPR ( General Data Protection Regulation ) este cea mai stricta lege privind protectia datelor ce a fost introdusa vreodata, o lege ce trebuie luata in serios. Foarte multi experti din intreaga Uniune Europeana incearca sa creeze un modul sau un mod in care dvs. sa puteti evita amenzile mari. In acest moment suntem singura companie care are o solutie adevarata in ceea ce priveste reglementarile aduse de noua lege.
Daca compania dvs. are prezenta in UE sau face vanzari in UE, este necesara respectarea legislatiei GDPR. Acest modul va salveaza de la stresul din ultimul moment si asigura clientii ca sunteti seriosi in privinta manipularii si protejarii datelor personale.

image

Ce face acest modul?

Modulul genereaza un pop-up care apare pentru fiecare utilizator si asigura securitatea necesara pentru protectia datelor. De asemenea va permite sa creati un "formular" unde clientul poate alege daca doreste ca datele lui sa fie salvate sau nu. Completarea campurilor nu dureaza mai mult de 10 secunde. Dupa finalizare, clientul poate sa se intoarca in orice moment daca doreste sa-si retraga consimtamantul.

Experienta noastra de 15 ani ne-a ajutat in crearea acestui modul, pentru a va proteja de amenzile legii GDPR. Neimplementarea acestui modul pe site-ul dvs. pana in data de 25 mai 2018, poate aduce consecinte grave. Puteti primi amenzi pana la 20 de milioane de euro sau 4% din cifra de afaceri anuala, oricare dintre sume este mai mare. O astfel de amenda poate aduce sfarsitul afacerii dvs.

image

Controleaza-ti confidentialitatea

In acest camp, trebuie sa scrieti un scurt rezumat despre ce informatii sunt colectate de site-ul dvs. si in ce scopuri sunt folosite acestea. Acest lucru este foarte important deoarece prin aceasta puteti reflecta seriozitatea companiei dvs. in ceea ce priveste securitatea datelor clientilor

Cookie-uri necesare

O descriere a cookie-urilor necesare pentru ca site-ul sa functioneze corect, daca este necesar puteti adauga si un avertisment ca dezactivarea lor prin setarile browserului va face anumite functii ale site-ului inutilizabile.

Cookie-uri de performanta

Aceast segment contine lista modulelor pe care vizitatorii le vor putea dezactiva inainte de a continua pe site-ul dvs. Textul introdus aici va fi afisat sub lista de module si ar trebui sa contina o descriere generala a modului in care trebuie sa apara ce informatii sunt colectate si care sunt avantajele acestora. Dupa ce clientul salveaza si isi acorda consimtamantul pentru prelucrarea datelor, el se poate intoarce foarte usor daca se razgandeste si poate retrage acest consimtamant. Aceasta este o caracteristica care face acest modul unic in lume.

image

Procesul de aprobare este foarte scurt si usor. Clientul bifeaza campurile din Pop-up daca doreste ca datele lui sa fie salvate sau nu si salveaza modificarile. Odata ce modificarile sunt salvate, pop-up-ul dispare si utilizatorul poate incepe cumparaturile.
Daca intre timp clientul se razgandeste, poate schimba foarte usor setarile. In header-ul si footer-ul site-ului exista un button care deschide din nou fereastra pop-up prin care utilizatorul poate schimba setarile.

Va asiguram ca acest modul va aduce numai beneficii pentru afacerea dvs..

Legea GDPR
Va rezolva toate problemele aduse de noua lege si va evita o amenda imensa care sa va afecteze afacerea.

.

Client multumiti
Clientii dvs. vor fi foarte multumiti de faptul ca site-ul dvs. reflecta faptul ca datele lor personale vor fi intr-un loc sigur si ca nu vor fi folosite pentru lucruri necurate.

.

Proces de aprobare
Acest lucru este foarte simplu, utilizatorul nu trebuie sa piarda prea mult timp pentru a-si da consimtamantul si poate petrece mai mult timp cu cumparaturi pe site-ul dvs.

.

Nu ratati acest modul unic!


Nu sunt opinii ale clientilor in acest moment.

Scrieti o recenzie

GDPR Compliance Pro

GDPR Compliance Pro

Singurul modul care corespunde cu toate cerintele tehnice GDPR

Asteptarea a luat sfarsit!

Echipa noastra a creat modulul care va indeplini cerintele tehnice pe care le aduce noua lege.